بازسازی قابلمه چدن

سالم بودن لایه داخلی ظروف نچسب، بر کیفیت طبخ غذاها تاثیر بسزایی دارد. وجود یک لایه ی درونی سالم در ظروف پخت و پز، باعث می شود تا مواد مضر قابلمه، وارد غذا نشود. این امر باعث می شود تا سلامتی شما به خطر نیوفتد. اما با افزایش قیمت ظروف پخت و پز، عوض کردن این ظروف کاری دشوار به نظر می رسد. خیلی از ظروف، مخصوصا قابلمه های شما، ظاهر خود را به خوبی حفظ کرده اند. اما لایه های درونی آنها دچار آسیب شده اند. این امر کاملا طبیعی است زیرا پخت و پز غذاها، درون یک قابلمه انجام می شود و طبیعتا لایه درونی آنها زود تر دچار آسیب می شوند. ماهان گرانیت با سالها تجربه در حوزه بازسازی قابلمه چدن، در کنار شماست تا با ارائه خدمات بازسازی ظروف چدن، لذت آشپزی را به شما برگرداند. اگر برای بازسازی ظروف چدن، نیاز به مشاوره دارید، حتما با کارشناسان بازسازی قابلمه چدن ماهان گرانیت در ارتباط باشید.

آشنایی با دیگر خدمات ماهان گرانیت

هرآنچه که باید قبل از دریافت خدمات بازسازی قابلمه چدن بدانید ...

بازسازی ظروف چدن

فرایند بازسازی ظروف چدن، فرایندی پیچیده است که باید توسط یک مجموعه متخصص انجام شود. تعمیر قابلمه چدن، باعث می شود که لایه درونی قابلمه های چدنی مانند روز اول، یکدست شود و از ورود مواد مضر به غذا جلوگیری می شود. بازسازی ظروف چدن، باید در محیطی تخصصی و به دور از آلودگی ها انجام شود. زیرا ظروف پخت و پز با سلامتی ما مستقیما در ارتباط هستند. به همین خاطر باید بهترین مرکز بازسازی قابلمه چدن را برای بازسازی ظروف چدنی خود انتخاب کنیم. برای مشاوره تخصصی درباره بازسازی ظروف چدن، با مشاوران ماهان گرانیت در ارتباط باشید.

هزینه بازسازی ظروف چدن

هزینه بازسازی ظروف چدن

تعیین قیمت بازسازی ظروف چدن، به عوامل زیادی بستگی دارد. لازم به ذکر است که فرایند بازسازی ظروف چدن، فرایندی تخصصی تر، نسبت به بازسازی ظروف دیگر است و با دستگاه های مخصوص بازسازی قابلمه چدن انجام می شود. در طی این فرایند لایه های قبلی کاملا تراشیده می شود و لایه ای جدید، مطابق با ظروف چدنی شما بر روی ظرف یا قابلمه اعمال می شود. این کار باعث می شود که قابلمه های چدنی شما، جان تازه ای بگیرند و با هزینه کمتر، شما را صاحب ظروف چدنی زیبا و یکدستی کند. اگر به خدمات بازسازی ظروف چدن نیاز دارید، حتما با متخصصان این حوزه در ارتباط باشید.

مراحل بازسازی ظروف چدن

بازسازی قابلمه چدن در ماهان گرانیت، شامل مراحلی تخصصی می شود. در ابتدا، پس از تماس شما با مجموعه ماهان گرانیت، مشاوره رایگان به منظور ارائه خدمات بازسازی توسط کارشناسان ما ارائه می شود. در ادامه، پس از بررسی تخصصی نوع و جنس ظروف و قابلمه های شما، خدمات بازسازی قابلمه چدن ارائه می شود که با توجه به تعداد و جنس ظروف شما، زمان تحویل می تواند متغیر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور دریافت خدمات تعمیر ظروف چدن، با ما در تماس باشید.

مراحل بازسازی ظروف چدن

مزایای بازسازی ظروف چدنی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود ظروف شما به خدمات بازسازی قابلمه چدن نیاز پیدا کند، این است که لایه درونی ظروف شما پس از مدتی از بین می رود. از بین رفتن لایه درونی قابلمه، باعث می شود که مواد مضر قابلمه، با محتویات غذای شما مخلوط می شود و موادی سرطان زا را وارد غذای شما کند. بازسازی قابلمه چدن، علاوه بر زیباتر کردن نمای ظروف شما، باعث می شود تا سلامت غذای شما تضمین شود.

آیا بازسازی ظروف چدن مضر است؟

این سوال که بازسازی ظروف چدن مضر است یا نه؛ یکی از متداول ترین سوالات در حوزه تعمیر و بازسازی قابلمه چدن می باشد. بطور کلی، بازسازی ظروف چدن امری مضر نیست و روی سلامتی شما تاثیر بدی نمی گذارد. اما اگر بازسازی ظروف چدن، بر طبق اصول بازسازی انجام نشود، باعث می شود تا مواد مضر درون قابلمه، در محتویات غذای شما حل شود و به سلامتی شما آسیب برساند. بازسازی قابلمه چدن، جان تازه ای به ظروف شما می دهد و از ورود ذرات شیمیایی موجود در قابلمه، به محتویات غذا جلوگیری می کند.

1. تابه یا قابلمه خود را با برس سیمی کاملاً تمیز کنید.
همچنین می توانید از پشم فولادی برای از بین بردن کثیفی یا پخته شده روی غذا استفاده کنید. نگران پاک کردن چاشنی نباشید. بعد از تعمیر چدن می توانید قابلمه را مجدداً آغشته از مواد نمایید.
2. محلول آماده سازی را روی تابه بمالید.
3. روی یکی از شعله های اجاق خود تابه چدنی خود را گرم کنید.
این فرآیند بسیار ایمن تراز جوشکاری است زیرا شما فلز را تنها در دمای 500 درجه حرارت می دهید. جوشکاری بسته به فلز به هزاران درجه حرارت نیاز دارد.
هنگامی که میله در تماس مایع می شود، تابه شما به اندازه کافی داغ است تا تعمیر شود.
4-. ماهیتابه را کج کنید تا فلز به ناحیه ترک خورده هدایت شود.
اگر نیاز به تعمیر یک قسمت کاملاً جدا شده از ظروف چدنی خود دارید، این روش احتمالاً به خوبی کار نخواهد کرد. بهتر است ظرف را به فروشگاه های ما بیاورید تا متخصصان ما ان را برای شما تعمییر یا در صورت لزوم تعویض کنند
5. پس از پوشاندن قسمت ترک خورده، اجازه دهید تابه خنک شود.
6. هر محصول اضافی را سمباده بکشید.

تعمیر ظروف چدن در ماهان گرانیت

تعمیر ظروف چدن در ماهان گرانیت

مجموعه ماهان گرانیت، یکی از بزرگترین مجموعه های تعمیر و بازسازی قابلمه در ایران است که خدمات تخصصی بازسازی انواع ظروف چدن و ظروف تفلون را به شما عزیزان ارائه می دهد. اگر قابلمه چدنی دارید و به فکر بازسازی قابلمه چدن افتاده اید، حتما با کارشناسان ماهان گرانیت در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند. ماهان گرانیت برای سلامتی شما ارزش قائل است و خدماتی را در راستای زندگی سالم تر، به شما عزیزان ارائه می کند.

سوالات متداول درباره بازسازی قابلمه چدن

ظروف چدنی مورد علاقه بسیاری از خانم های خانه دار است، واقعاً هیچ چیز شبیه آن نیست. ما درسایت های مختلف جهان جستجو کرده ایم و هرگز در هیچ کجای دنیا، چیزی پیدا نکرده ایم که آن را دوست داشته باشند، یا مانند آن دوام بیاورد. وقتی که آموزش ویدیویی در یوتیوب یافتم که نحوه بازیابی و تعمیرقابلمه چدنی را توضیح می‌دهد، فهمیدم که باید این روش را امتحان کنم. پخت و پز روی چدن هم نوستالژیک و هم سالم است و اغلب به عنوان استاندارد طلایی در پخت و پز در نظر گرفته می شود، زیرا توانایی آنها در توزیع یکنواخت گرما برای یک غذا یک دست در هر بار، مانند استیک است. یک استیک پخته شده در ماهیتابه چدنی خیلی خوب است! اما وقتی چدن براق و تمیز شما زنگ زده و پوسته می شود چه باید کرد؟ نترسید، یک روش آسان و بی خطر برای بازگرداندن و تعمیر قابلمه چدنی براق و تمیز خود به شکوه سابق خود با سپردن قابلمه های خود به ما میتوانید بدانید که چگونه قابلمه چدن خود را دوباره عالی کنید.

ظروف چدن فوق العاده بادوام هستند. با مراقبت های مناسب، باید یک عمر برای شما دوام بیاورد. اما، اشتباهات در آشپزخانه اتفاق می افتد. ممکن است به طور تصادفی ماهیتابه خود را رها کرده باشید. یا شاید خیلی سریع آن را گرم یا سرد کرده اید.ساده ترین راه حل تعویض یا تعمیر قابلمه چدنی است. با سازنده چک کنید تا ببینید تحت گارانتی است یا خیر. ممکن است بتوانید یک مورد جدید را به صورت رایگان دریافت کنید.

اگر می خواهید قابلمه خود را نگه دارید، دو گزینه دارید. شما می توانید برای جوشکاری مجدد چدن به یک شرکت جوشکاری پول پرداخت کنید. یک میله فلزی که در دمای 500 درجه ذوب می شود تا شکاف های ظروف چدنی شما را پر کند.به خاطر داشته باشید که تعمیر ماهیتابه احتمالاً هزینه بیشتری نسبت به خرید یک ماهیتابه جدید دارد. همچنین نمی توانید تضمین کنید که تعمیر چقدر طول می کشد یا اینکه این عمل ضرری برای سلامتی دارد یا خیر؟یک مالک معمولی نمی تواند تضمین کند که تعمیر موفقیت آمیز خواهد بود و عمر چدن شما را افزایش می دهد. ناگفته نماند که تعمیر قابلمه چدنی در حرارت بالا بسیار خطرناک است.

برای از بین بردن زنگ از چدن، محل را با محلول سرکه و آب 1:1 بشویید. ماهیتابه را برای چند ساعت یا بیشتر خیس کنید تا زنگ سخت از بین برود. این کار ادویه را از بین می‌برد، اما می‌توانید پس از اتمام تمیز کردن ماهیتابه را دوباره مزه کنید. این روش زنگ زدگی سطحی قابلمه را میبرد اما شما نیاز به تعمیر قابلمه چدنی دارید و به شما توصیه میکنیم ظروف خود را با خیال راحت با ماهان گرانیت بسپارید.

بله، ترک های چدن را می توان با جوش، لحیم کاری یا بتونه خاص ترمیم کرد. تا آنجایی که ظروف چدنی شما پیش می رود، بهتر است به جای تعمیر، آن را تعویض کنید. یک تابه چدنی به دلیل تغییر دما یا آسیب فیزیکی ترک می خورد. قرار دادن آب داغ روی تابه سرد یا آب سرد روی تابه داغ ممکن است باعث ایجاد ترک شود. یا اگر ماهیتابه چدنی خود را بیاندازید، به راحتی می تواند ترک بخورد. یک ترک کوچک مشکلی ندارد مگر اینکه در کف ظرف شما باشد. در بیشتر موارد، فقط باید ماهیتابه چدنی خود را تعویض یا تعمیر نمایید شما میتوانید نظرات خودرا در این باره برای ما کامنت کنید یا با ما برای مشاوره رایگان و تخصصی تماس حاصل فرمایید.

شرکت ماهان گرانیت آماده خدمات رسانی به شما همراهان گرامی میباشد. ما در حوزه تعمیر انواع قابلمه های چدن،تفلون و گرانیت و سرامیک و همچنین سفید کردن و جلاسازی ظروف مسی میباشیم. کلیه خدمات در این زمینه آماده خدمات رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با استفاده از مواد مرغوب و درجه یک و متخصصان مجرب، حرفه ای و دوره دیده میتوانیم به شما در این زمینه کمک کنیم. شما میتوانید با ما در ارتباط باشید، همچنین میتوانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

قابلمه‌های چدنی یکی از پرمصرف‌ترین انواع قابلمه‌ها در آشپزخانه هستند. با این حال، هنگامی که قابلمه‌های چدنی دچار خراش و زنگ زدگی می‌شوند، ممکن است قابلیت عملکرد آنها کاهش یابد و نیاز به بازسازی داشته باشند.
بازسازی قابلمه‌های چدنی یک فرآیند خاصی است که به منظور بازیابی ویژگی‌های اصلی قابلمه‌های چدنی انجام می‌شود. این فرآیند شامل تعمیر و بازسازی قسمت‌های آسیب دیده، جایگزینی قطعات معیوب و تعویض پوشش داخلی قابلمه‌ها می‌شود.
یکی از ویژگی‌های بازسازی قابلمه‌های چدنی این است که بازسازی می‌تواند به طور قابل توجهی هزینه خرید قابلمه جدید را کاهش دهد. همچنین، بازسازی قابلمه‌های چدنی می‌تواند به شما در کاهش هدررفت غذا کمک کند، زیرا قابلمه‌های چدنی بازسازی شده عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند.
بازسازی قابلمه‌های چدنی همچنین به شما کمک می‌کند تا از قابلمه‌های چدنی خود بهره بیشتری ببرید. بعضی از افراد به خاطر صفحه نمایش آسیب دیده، این قابلمه‌ها را دور می‌اندازند، در حالی که این قابلمه‌ها هنوز قابل استفاده هستند.

2 نظر در “بازسازی قابلمه چدن

  1. vahid گفت:

    قیمت بازسازی ظروف چدن رو چطور می تونم دریافت کنم؟

    1. mahangranite گفت:

      قیمت بازسازی ظروف چدن رو می تونید از کارشناسان ماهان گرانیت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *