سفید کردن ظروف مسی

ظروف مسی مدتهاست که به عنوان ظروف مورد علاقه بسیاری از سر آشپزها معرفی شده است. از ویژگی های مهم ظروف مسی می توان به گرم شدن سریع، یکنواخت اشاره کرد. خواص مس، باعث می شود تا ظروف مسی طرفداران بسیار زیادی داشته باشد. ظروف مسی باید دارای یک لایه قلع باشد که به عنوان یک مانع محافظ بین مس و محتویات داخل ظرف عمل کند. هنگامی که لایه های قلع شکسته می شود، مس به راحتی در برخی از غذاها حل می شود و می تواند مسمومیت غذایی ایجاد کند. در نتیجه ظروف مسی باید حتما توسط یک مجموعه ی با تجربه بازسازی شود و خدمات سفید کردن ظروف مسی روی آنها اعمال شود. ماهان گرانیت با سالها تجربه در حوزه سفید کردن ظروف مسی می تواند بهترین خدمات قلع کاری ظروف مسی را به شما ارائه دهد.

سفید کردن ظروف مسی

آشنایی با دیگر خدمات ماهان گرانیت

هرآنچه باید قبل از دریافت خدمات سفید کردن ظروف مسی بدانید ...

سفید کردن ظروف مسی

ظروف مسی به علت های مختلفی می تواند تغییر رنگ بدهد که به چند روش میتوانیم برای سفید کردن ظروف مسی دست بکار شویم؛ اول اینکه اگر در خانه می خواهیم از یک روش خانگی استفاده کنیم برای سفید کردن ظروف مسی موجود در منزل باید قبل از هرکاری ظروف خود را با مایع بشوریم تا خاک و غباری که روی آن نشسته، شسته و پاک شود. برای جلوگیری از اکسید و لکه دار شدن ظروف توصیه می کنیم هر 6 ماه یکبار به فکر سفید کردن ظروف مسی باشید.

سفید کردن مس

سفید کردن مس با سرکه و نمک و آرد امکان پذیر است. با این روش یک خمیری بدست می آید که برای سفید کردن مس بهترین روش خانگی به حساب می آید که بدون خراب شدن بافت و لایه های مس فرایند سفید کردن مس صورت می گیرد. اما این کار همیشه هم نتیجه بخش نیست و اگر می خواهید اصولی ترین روش برای سفید کردن مس را اجرا کنید؛ می بایست از خدمات سفید کردن ظروف مسی بهره مند شوید.

روش های سفید کردن ظروف مسی در خانه

ما می توانیم از مواد ساده ای که در خانه وجود دارد، برای سفید کردن ظروف مسی استفاده کنیم.

  •  یکی از این روش های خانگی، استفاده از نمک و سرکه و آرد است این مواد را باهم ترکیب میکنیم در یک ظرف یک خمیر درست شود این خمیر را به مدت 30 دقیقه روی ظرف مسی مورد نظر میگذاریم تا بماند بعد از 30 دقیقه آن را با حوله و یا دستمال پاک میکنیم.
  • دیگر روش استفاده از لیمو و جوش شیرین است که در این روش کافی است این دو ماده را باهم قاطی کنید و روی ظرف مسی خود بریزید و میتوانید در اخر با یک حوله رو ظرف خود را تمیز کنید و سیاهی های ظروف مسی خود تمیز شد ان را پاک کنید.
  • ترکیب سرکه و نمک این ترکیب خاصیت اسیدی دارد و باعث زودودن چربی و کثیفی های سطحی میشود در این روش میتوانید تمام قسمت های ظرف مسی مورد نظر را آغشته به سرکه کنید و بعد از ان تما ظرف را نمک بپاشید و بعد با یک دستمال تمیز ظرف را پاک نمایید
  • ترکیب لیمو و نمک در این روش لیمو را در نمک فرو میبریم تا کاملا نمکی شد و بعد ان را به سطح ظرف مسی میکشیم و بعد آنرا با دستمال تمیز میکنیم
  • استفاده از سس گوجه فرنگی به دلیل داشتن سرکه و نمک موجود در سس گوجه فرنگی موجود میباشد برای سفید کردن ظروف مسی کمک میکند که میتوانید تمام ظرف مسی خود را با سس گوجه بپوشانید و 1 ساعت بذارید بمونه بعد با پارچه پاک کنید
  • از موم عسل و روغن زیتون نیز میتوانید به عنوان پولیش برای سفید کردن ظروف مسی استفاده کنید

در آخر می توانیم به شما بگوییم که بهترین روش برای سفید کردن ظروف مسی، استفاده از خدمات سفید کردن ظروف مسی است که بهترین پاک کنندگی برای سفید کردن را داراست و به راحتی می تواند به لایه های چربی و کثیفی ظرف نفوظ کند و آنها را از بین ببرد.

قلع کاری ظروف مسی

قلع کاری ظروف مسی فرآیندی است که برای اعمال پوشش نازک و یکنواخت بر روی انواع مختلف ظروف مسی استفاده می شود. به طور معمول، پوشش از قلع تشکیل شده است و به جلوگیری از زنگ زدگی کمک می کند. استفاده از این فرآیند به دوران باستان باز می‌گردد و امروزه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛

چرا باید ظروف مسی را قلع کاری کنیم ؟

قلع کاری یک فرآیند بسیار مقرون به صرفه است؛ زیرا قلع به راحتی در دسترس است و هزینه بسیار کمتری دارد. قلع، لحیم کاری و محافظت عالی در برابر خوردگی را به ارمغان می آورد. قلع کاری ظروف مسی می تواند ظاهری براق و فلزی ایجاد کند که درخشندگی بیشتری را برای ظروف به ارمغان می آورد. از قلع برای بسته بندی مواد غذایی نیز استفاده می شود. به دلیل چندین مزیت، قلع فلز انتخابی برای کاربردهای آبکاری در طیف وسیعی از صنایع مانند هوافضایی وتولید جواهرات و … است.

چرا ماهان گرانیت را برای سفید کردن ظروف مسی انتخاب کنیم؟

چرا ماهان گرانیت را برای سفید کردن ظروف مسی انتخاب کنیم؟

به چند دلیل می توانیم ماهان گرانیت را برای سفید کردن ظروف مسی انتخاب کنیم:

  1. بکار گیری از مواد مرغوب و درجه یک
  2. داشتن متخصصان برای انجام سفید کردن ظروف مسی
  3. تجربه لازم و کافی برای انجام این کار

نتیجه گیری

در آخر برای سفید کردن ظروف مسی می توانیم از روش های خانگی استفاده کنیم؛ اما اگر ظرف شما تغییری نکرد می توانید از بخش تماس با ما، این کار را به متخصصان ماهان گرانیت بسپارید و بدون هزینه کردن برای خرید ظروف نو، با هزینه خیلی کمتر، ظروف مسی خود را بازسازی کنید. ماهان گرانیت کلیه خدمات بازسازی ظروف مسی و چدن را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت برای شما عزیزان انجام می دهد. شما میتوانید همین الان با ما تماس بگیرید و درخواست خود را برای خدمات سفید کردن ظروف مسی ثبت کنید.

اگر به خدمات بازسازی ظروف تفلون احتیاج دارید حتما با ماهان گرانیت در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *